1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. XRP Güncellemesi Hakkında Ripple CTO’sundan Enteresan Yorum

XRP Güncellemesi Hakkında Ripple CTO’sundan Enteresan Yorum

Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter hesabı üzerinden XRP Ledger için gelecek yeni güncellemenin her şeyi değiştireceğini söyledi. XRP Ledger’in yeni Negative UNL güncellemesinin donanım, internet problemleri, siber saldırı gibi sebeplerden ötürü çevrim dışı kalan ya da hatalı çalışan doğrulayıcıları etkilemesi bekleniyor. Schwartz, bu güncelleme hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

featured

Ripple CTO’su, XRP Ledger için gelecek olan yeni güncelleme paketinin bilinen her şeyi değiştireceğini ifade etti. Twitter hesabı üzerinden şirkete yöneltilen bir eleştiriye cevap verirken bu açıklamayı yapan David Schwartz, yapabileceği her şeyi yapmaya hazır olduğunu dile getirdi. Ripple kripto para birimine gelen sert eleştirilere karşı suskunluğunu bozan Schwartz, önemli açıklamalar yaptı.

Ripple CTO’su David Schwartz resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu dile getirerek XRPL’nin yeni Negative UNL güncellemesi hakkında dikkat çekici paylaşımlarda bulundu. Ünlü isim Ripple kripto para yatırımcılarına sunduğu görselle birlikte bu güncellemenin her şeyi değiştireceğini vurguladı.

XRP Ledger Negative UNL Güncellemesi

Ripple, geçtiğimiz ağustos ayında XRP Ledger için yeni bir güncelleme yayınladığını açıklamıştı. Yeni sürüm XRP Ledger 1.6.0 versiyonu Ledger’in olumsuz koşullara karşı daha güçlü olmasını sağladığı ve Ledger üzerindeki bazı hataların düzeltilmesiyle birlikte çeşitli optimizasyonların yapıldığı aktarılmıştı.

Ripple XRP 1.6.0 test ağında yapılan yeni Negative UNL güncellemesi ise Ripple CTO’su David Schwartz tarafından duyuruldu. Schwartz’a göre yeni güncelleme her şeyi değiştirecek ve aynı zamanda XRPL platformunun merkeziyetsizliğinin de gelişmesine katkı sağlayacak. Ünlü yöneticinin bu açıklamasının ardından yatırımcılar Negative UNL güncellemesinin detaylarını mercek altına almaya başladı.

XRP Ledger Negative UNL Nedir?

XRP Ledger’a gelen yeni güncellemenin henüz tam anlamıyla yayınlanmadığı haberde paylaşıldı. Bununla birlikte yatırımcılar arasında merak konusu olan söz konusu güncellemenin Ripple 1.6.0 test ağında kontrol edildiği aktarıldı. Bu güncellemenin en büyük avantajı, herhangi bir kullanıcının kolay bir şekilde tek bir komut vererek birden fazla doğrulayıcı bulma şansı olduğu ve bu doğrulayıcılara bağlanabilmesi imkanın olması şeklinde ifade ediliyor. Negative UNL güncellemesindeki özelliğin şu anda Devnet’te test etmek için kullanılabileceği de Ripple CTO’su David Schwartz tarafından ayrıca belirtildi.

Çevrim Dışı ve Hatalı Çalışan Doğrulayıcı Sorununa Çözüm

Ripple web sitesi üzerinden elde edilen XRP Ledger Negative UNL güncellemesi hakkındaki bilgiler de yatırımcıların dikkatini çekiyor. Buna göre Negative UNL’nin çevrim dışı ya da hatalı çalışan doğrulayıcıları listeleyip, bu özelliği kullanan sunucuların hangi doğrulayıcıların çalışır durumda olduğunu analiz ederek kendisini o doğrulayıcılara göre ayarlayabildiği belirtiliyor. Yeni güncelleme bu sayede doğrulayıcılar çevrim dışı olsalar bile yeni bir Ledger versiyonu kullanıma sunma avantajı sağlıyor. Bunun yanı sıra Negative UNL’in ağda bulunan transfer işlemlerineyse herhangi bir etki yapmayacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap