1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

XRP İçin Hiç Böyle Bir Fiyat Tahmini Gelmemişti!

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan hareketliliklerde başrollerden biri konumunda olan Ripple (XRP), yatırımcıların gözünü kamaştırmaya devam ediyor. Aslında XRP için fiyat grafiği son günlerde çok karmaşık bir yapıda ilerledi ve birçok kişi için XRP belirsizliğini koruyor. Özellikle yaklaşan dava ile birlikte XRP kanadında değişen dengeler, yatırımcıların da kafasının karışmasına yol açıyor. Ancak ünlü bir analist, XRP için uçuk fiyat tahminlerinde bulundu.

XRP İçin Hiç Böyle Bir Fiyat Tahmini Gelmemişti!

Ripple (XRP) için, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava, ilk gününden bu yana incelendiğinde, orta vadede XRP için aslında olumlu bir zemin oluşturmuş olabilir. Davanın açılmasıyla birlikte XRP kabus gibi günlerin içinde kaldı ve fiyatı 0,17 dolardaki dip noktasına kadar geriledi. Bununla birlikte birçok kripto para borsası da XRP’yi listelemeyi ya da XRP işlemlerini durdurdu. Ancak bu kötü günler, XRP için şimdilerde tersine dönmeye başlıyor olabilir. Bu kötü günler öncelikle XRP’nin tanınırlığı açısından büyük bir etkiye sahipti ancak XRP’nin kabul edilebilir bir varlık olduğu konusunda da şüpheler uyandırdı. SEC’in Ripple’a açtığı dava 22 Şubat tarihinde görülecek ve dava yaklaşırken Ripple kanadı boş durmadı. Öte yandan XRP, sosyal medyanın da desteğini kısa süreli de olsa arkasına aldı ve şimdilerde yükseliş eğiliminde görünüyor. Ünlü kripto para analisti Magic PoopCannon, XRP için oldukça uçuk sayılabilecek fiyat tahminlerini paylaştı.

Ripple Dava Sürecinde Geri Adım Atmadı, XRP Artık Daha Güçlü

SEC davası ile birlikte XRP birçok kişi tarafından SEC’in de gerekçe olarak gösterdiği gibi “kullanışsız varlık” ilan edildi. Ancak Ripple, davanın duyurulduğu ilk günden beri bunun aksini iddia etti ve davayı kazanacağını belirtti. Ripple güçlü duruşunu daha sonra, yakın tarihte aldığı SOC 2 sertifikası ile güçlendirdi. Gizlilik ve üst düzey güvenliği belirten bu sertifika, XRP için güven tazeledi. Öte yandan Telegram’da bir araya gelen XRP topluluğu da XRP’den kazanç sağlamak adına harekete geçti. Bu hareket pump ile başladı ve beklendiği gibi dump ile sonuçlandı. XRP pump & dump harketliliğinden her ne kadar deneyimsiz yatırımcılar zararlı çıkmış olsa da XRP’yi ilerleyen günlerde yükseliş bekliyor olabilir.

Pump Hızına Kripto Para Borsalarının Etkisi

Dava ile birlikte 0,17 dolar bandına gerileyen ve daha sonra 0,27 dolar banında konuşlanan XRP, Telegram’da oluşturulan XRP topluluğunun desteği ile 0,70 dolar bandına kadar kısa sürede çıktı. Bu hızlı yükselişin arkasında 50 bin kişi bulunuyor olsa da pump hareketinin bu kadar hızlı gerçekleşmesinde, kripto para borsalarının XRP’yi geçmiş dönemlerde delist etmesi de etkili oldu. Zira kripto para borsalarının bu adımlarının ardından, piyasalardaki XRP likiditesinde ciddi bir azalma oldu ve bu az miktardaki XRP’nin çok talep görmesine yol açtı. Böylece XRP kısa sürede pump ile birçok kişiye çok kazanç sağladı.

Magic’e Göre Finalde XRP’yi 50 Dolar Bekliyor

XRP kanadında karmaşık fiyat hareketlilikleri, aslında XRP için olumlu bir tabloyu işaret ediyor olabilir. Bu olumlu tablodan destek alan kripto para analisti Magic PoopCannon, XRP’nin “kullanışlı gerçek varlık” olduğunu düşünüyor. Magic’e göre XRP büyük bir patlamanın eşiğinde bulunuyor ve Ripple’ın davayı kazanması halinde, XRP arzının da azalması etkeniyle fiyat önce 9 dolara, sonra 20 dolara ve en nihayetinde de 50 dolara çıkabilir.

Yorum Yap