1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. XRP İçin İki Analistten Heyecanlandıran Tahmin!

XRP İçin İki Analistten Heyecanlandıran Tahmin!

Ripple (XRP) kripto para piyasalarında yoluna dolu dizgin devam ediyor. Son günlerde kripto para piyasalarda tanınırlığı daha da artan XRP coininin fiyatı da artış göstermişti. Geçtiğimiz günlerde yaptığı ataklar ile fiyatında büyük oranda artış yaşanan XRP’de seviye 0,90 dolara kadar ulaşmıştı. Öte yandan yaklaşan SPARK token airdrop’u da XRP fiyatlarını beslemeye devam ediyor. XRP için ilerleyen dönemlerde iyimser bir hava oluşmuşken, kripto para sektörünün iki çok başarılı analistinden fiyat tahminleri geldi. İşte haberin detayları…

XRP İçin İki Analistten Heyecanlandıran Tahmin!

Kripto para piyasalarında Ripple (XRP) son günlerde adeta şahlanarak piyasadaki yoluna kaldığı yerden devam etmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan airdrop müjdesi ile hem kullanıcılarını sevindiren hem de fiyatında artış gözlemlenen XRP için işler yolunda görünüyor. Fakat her ne olursa olsun, her yatırım aracında olduğu gibi kripto para birimlerinde de riskler bulunuyor. Hal böyle olunca değer kayıplarından kaçmak ve zarar etmek istemeyen kripto para kullanıcıları uzman analistlerden gelen yorumları değerlendirmeye alıyor. Bu kapsamda son dönemlerin çok popüler haline gelen altcoini Ripple (XRP) için kripto para piyasalarında “kahin” yakıştırmaları yapılan iki ünlü analist fiyat tahminlerini paylaştı. İlerleyen dönemlerde Ripple’ın izleyebileceği yolları değerlendiren analistler, XRP için oluşabilecek grafiği ele aldı.

Yaklaşan Airdrop XRP Fiyatını Besliyor

12 Aralık tarihinde SPARK tokeni için yapılacak olan airdrop uygulamasında, XRP kullanıcılarını güzel sürprizler bekliyor. Bu uygulama ile birlikte Ripple kullanıcılarının, kripto para cüzdanlarına ellerindeki XRP adetlerinin oranına göre ücretsiz coin Flare coini gönderilecek. Airdrop müjdesinin verilmesiyle birlikte kripto para piyasalarındaki birçok kullanıcı, fiyatında artış gözlenen XRP yatırımlarını genişletti. Airdrop tarihi yaklaştıkça haberin de yayılması ile birlikte bu yatırımlar da artış gösterdi. Bu durum XRP için fiyat artışı anlamına geliyordu. Fakat öte yandan Ripple (XRP) kurucu ortaklarından Jed McCaleb’in geçtiğimiz günlerde 29,5 milyon adet XRP’yi satışa çıkarması kripto para piyasalarında kafa karışıklığına sebep olmuştu. Ancak McCaleb’in yaptığı bu satışların, geçmişteki bir sözleşmeye dayandığı ortaya çıktı. Bu durum XRP fiyatlarına dalgalı hareketler olarak yansıyınca, XRP kullanıcıları da uzman analistlerden gelen yorumları değerlendirmeye başladı.

Credible Crypto ve Michael Van de Poppe Tahminlerini Paylaştı

Kripto para sektöründe “kahin” yakıştırması yapılan analistlerden biri olan Credible Crypto, XRP için kısa vadeli fiyat öngörülerini güncelledi. Crypto, Ripple’ın bir kere daha yukarı yönlü bir adım atacağını düşündüğünü belirtti. Öte yandan bir başka “kahin” yakıştırması yapılan Michael Van de Poppe da XRP fiyatındaki hareketliliğin Bitcoin’e bağlı olduğunu ifade etti. Poppe’ye göre BTC fiyatı düşerse Ripple fiyatı da 0,36 dolara kadar çekilebilir. Fakat BTC de bir düşüş gözlenmezse, Poppe yaklaşan airdrop’u da ele alarak XRP fiyatının 1,00 dolar seviyesine ulaşabileceğini dile getirdi.

XRP Hangi Seviyelerde İşlem Görüyor?

Kripto para piyasalarının iki usta analisti de yaklaşan airdrop uygulaması karşısında bir fiyat artışı tahmininde bulundu. Poppe her ne kadar durumu lider kripto para birimi BTC ile şartlandırsa da böyle bir durumun gözlemlenmemesi halinde, iki analiste göre de XRP fiyatlarında yukarı yönlü bir hamle gerçekleşecek. Kripto para yatırımcıları şimdi merakla 12 Aralık tarihini bekliyor. Öte yandan XRP, son işlem gününü 0,60833 dolar seviyesinden kapattı ve yeni işlem seansına 0,60832 dolar seviyesinden giriş yaptı. Yazım sırasında ise XRP 0,58686 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap