1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

XRP İçin Önemli Seviyeler Neler?

Ripple XRP için son günlerde kesin bir grafikten söz etmek mümkün olmuyor. Dün genel bir düşüş grafiği göstermesine rağmen birim son 24 saatlik süre içinde ise yükselme potasına girdi. ABD doları karşısındaki 1,50 dolarlık seviyenin üzerine yeni bir ralli başlatan birimin hangi sonuçlar yaratacağı da merakla bekleniyor. Özellikle XRP’de bu türden dalgalanmalar Ripple ve SEC arasında devam etmekte olan davadan kaynaklandığı için dava süreci de fiyatlara olumsuz şekilde yansıyor.

XRP İçin Önemli Seviyeler Neler?

ABD doları karşısındaki 1,50 dolarlık seviye üzerinde yeni bir ralli başlatan XRP şimdilik yükselme potasında işlem görüyor. XRP için uzmanlara göre ise aşılması gereken 1,75 ve 1,80 dolar direnç seviyeleri bulunuyor. Birimin bu seviyeleri aşması halinde daha da yükselmesi bekleniyor. Ancak bu seviyelere ulaşması için yükselme grafiğini bozmaması ve direnç seviyelerinde tutunması büyük önem taşıyor.

XRP’de Son Saatlerde Yaşananlar

XRP’de son 24 saatte önemli gelişmeler yaşandı. XRP, ABD doları karşısında 1,55 dolar ve 1,60 dolar seviyelerinin üzerinde yükseliş ivmesi yakalandı. Halihazırdaki fiyatı ise 1,50 dolar bandında seyrediyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor. Bunun yanında XRP USD paritesinin 4 saatlik grafiğine bakıldığında ise 1,58 dolar civarındaki dirençte önemli bir düşüş trendinin görüldüğü ve kırılma yaşandığı anlaşılıyor. Bunun yanında 1,75 dolarlık direnç bölgesinin de temizlenmesi halinde paritenin yükseliş göstermesi de önemli bir ihtimal olarak öne çıkıyor.

XRP Ralliye Başladı

Geçen seanslarda XRP, 1,40 dolarlık destek üzerinde pozitif bir trend çizgisi yakalamayı başardı. XRP, 1,40 doların üzerinde destek tabanının oluşmasını sağlayarak BTC ve ETH’ya benzeyecek bir şekilde yeni bir artış grafiği çizmiş oldu. Fiyat, 1,50 dolar seviyesinin de yakın bölgesinde pek çok önemli engeli ortadan kaldırmış oldu. Bu bakımdan XRP USD paritesinin 4 saatlik grafiği temel alındığında 1,58 dolar civarında önemli bir düşüş trendi çizgisi kırılması yaşanmış oldu. Paritede, 1,97 dolardan 0,95 dolara doğru gerçekleşen bir aşağı yönlü hareketin de yüzde 61,8 Fib geri çekilme seviyesini temizlemesi söz konusu oldu. Bu veriler kapsamında birim şimdilik 1,50 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor.

Bu veriler kapsamında fiyat 1,97 dolardan 0,95 dolara doğru aşağı doğru bir hareket başlatması halinde yüzde 76,4 Fib geri çekilme seviyesinin temizlenmesi için mücadele etmeyi sürdürüyor. 1,73 dolar ve 1,75 dolar direnç seviyelerinin de üzerinde kırılma yaşanabilir.

Yorum Yap