1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

XRP İçin Yeni Satışlar Kapıdayken, ETH’de Durum Farksız!

Kripto paralardaki fiyat çöküşünün üzerinden bir aydan uzun bir süre geçti ancak piyasada net bir toparlanma yaşanamadı. Altcoinler önemli direnç noktalarının altında seyretmeye devam ediyorlar. XRP Coin’de direnç noktası altından işlem gören varlıklar arasında yer alıyor.

XRP İçin Yeni Satışlar Kapıdayken, ETH’de Durum Farksız!

2021 senesi Mayıs ayı içinde meydana gelen piyasadaki genel fiyat düşüşü ardından hala tam anlamı ile bir toparlanma devreye giremiyor. Altcoinlerin büyük bir kısmı direnç noktalarının altından işlem görmeye devam ederken, XRP Coin için de durum farklı değil. XRP Coin fiyatının yükselişi getirebilecek tavan-direnç düzeyi olan 1.10 doları aşamamasıyla birlikte son 30 gün içindeki değer kaybını %30 oranına ulaştırdı. Analist Saif Naqvi XRP fiyatları hakkında konuştu.

XRP Artışını Ne Zorlaştırdı?

Uzman analiste göre XRP Coin fiyatının 19 Mayıs tarihinde 0.643 dolara doğru hareket etmesi ardından Haziran ayında yükselişe geçmek amacıyla hamleleri yapmak daha da zorlaşıyor. CoinMarketCap verilerine göre 22 Haziran sabahın erken saatlerinde XRP Coin, 0.0705 dolardan işlem gördü. XRP Coin fiyatı son 24 saatte ise %12 değer kaybını tabloya aldı.

XRP Coin Fiyat Hareketleri Ne Yönde?

22 Haziranda saatler 08:21’i gösterdiğinde XRP Coin değer kaybını %12.49 oranına çıkardı ve 0.6301 dolar seviyesinden işlem gördü. Geride bıraktığımız son 24 saatte en yüksek 0.7353 dolar seviyesinden işlemde olan XRP Coin için tabloya gelen en düşük fiyat değeri ise 0.5742 dolar oldu. Dün açılış fiyatı 0.7748 dolar düzeyinde olan XRP Coin, kapanışta ise 0.6104 dolar düzeyinden işlemdeydi.

Analistler, XRP Coin’in son 7 günlük grafiğinde kayda geçen en yüksek fiyat değerinin 0.8734 dolar olduğunu açıklardılar. Bu süre zarfında tespit edilen en düşük fiyatın ise 0.5742 dolar düzeyinde olduğunu belirttiler.

Uzman analistlerin XRP Coin’e yönelik inceledikler son 30 günlük ve son 90 günlük grafikler üzerinde ise yine belirgin fiyat değişimleri yer alıyor. Son 30 günde XRP Coin’in grafiğe aldığı en yüksek fiyat değeri 1.10 dolar düzeyindeyken, en düşük fiyat 0.57 dolar seviyesinde oldu. 90 günlük grafik analizde tespit edilen en yüksek fiyat ise 1.96 dolar seviyesinde.

XRP’de Alçak Tepe Formansyonu

Analistler, XRP Coin’in üst alçalan trend çizgisinin Mayıs’taki piyasa çöküşü ardından alçak tepe formasyonuna gerilediğini belirttiler. Analist Saif Naqvi’ye göre 20-SMA değeri ise ayı bölgesinden geçiş yaptı ve 0.643 dolar düzeyine geri dönüş ise bu durumda kaçınılamaz bir hale gelebilir. Yatırımcılar ise XRP Coin için yeni bir sell-off mu kapıda sorusunu soruyorlar.

XRP Fiyat Çöküşü Gelebilir mi?

Uzman analiste göre, XRP Coin’in 0.643 dolar ile 0.718 dolar arasında gelişen savunma hattı ek kayıpları karşılayabilir ve burada bir fiyat çöküşünün oluşma olasılığı hakim. XRP Coin’in Relative Strenght Index yani RSI değeri geride bıraktığımız ayda 50’nin üstündeki noktalara çıkmayı başarabilmişti. Bugün sabah saatlerinde ise uzman analist Naqvi tarafından yapılan açıklamaya göre aşırı satış tablosu ön plana çıktı.

İlerleyen günlerde ise tersine bir dönüş yaşanabilir. Uzman analist, stokastik RSI değerinin aşırı satış bölgesi üzerinden boğalar lehine bir dönüşün ilerleyen günlerde kayda alabileceğini açıkladı. Tüm bu gelişmelere bağlı olarak bu hafta XRP Coin fiyatlarının 0.643 dolar ile 0.76 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini ifade etti. Analist bir noktaya da dikkat çekti. Daha önceki günlerde satış baskısı üzerinden boğalar yönüne iyi bir dönüş sağlanamadığını bu yüzden ilk seanslar içinde ise risklerin devam ettiğini söyledi.

Analistten XRP Fiyat Tahmini

XRP Coin için görünür aralık göstergesi, fiyat savunma hattı olarak görülen 0.64 dolar seviyesinde çok fazla trading aktivitesi ile karşılaşmadı. Uzman analist aynı anlarda satış baskısının devam etmesi durumunda bu savunma hattının ilerleyen seanslarda düşebileceğini vurgulamıştı. Saatler 08:38’i gösterirken ise 0.617 dolarlık fiyat tabloya geldi ve bu savunma hattı kırıldı. Uzman analist 0.64 dolar altına yaşanan düşüş ardından ilerleyen seanslarda 0.55 ile 0.60 dolar arasında bir yığılma olabileceğini fiyat için bir sonraki rotanın bu alanda dalgalanma olabileceğini belirtti.

Naqvi’ye göre XRP Coin’e ait karışık sinyaller veren göstergeler önümüzdeki günlere yönelik bir fiyat tahmşnş yapmayı zorlaştıran en büyük faktör. 0.643 dolar ile 0.718 dolar arasında oluşan savunma hattı kayıplara karşı koymak için birkaç noktada kripto paraya destek sağlayabilir ancak burada çöküş ihtimalinin daha fazla olduğu da görülüyor. Uzman analist kötü senaryonun oluşması halinde fiyatın güçlü bir destek alanı olan 0.55 dolar ile 0.60 dolar bandı arasındaki bir fiyata sürüklenebileceğinin de altını çiziyor.

Analist ETH Düşüşüne Dikkat Çekti!

Uzman analşste göre bugün ETH kadar kritik bir noktada yer alan diğer kripto para ise piyasanın 2. en önemli varlığı ETH oldu. Çünkü ETH 1.947 dolarlık fiyatı ise 2 bin doların hala altında ve değer kayn-bı %7.29 oranına kadar çıkmış durumda. Geride kalan son 24 saatlik sürede ETH Coin için grafiğe gelen en yüksek fiyat değeri 2.049 dolar seviyesindeyken, en düşük fiyat düzeyi ise 1.863 dolar seviyesindeydi. Analistler ETH için ilerleyen seanslarda düşüş devamı ise 1.900 dolarlık fiyatın görülebileceği yönünde tahminlerini sundular.

Yorum Yap