1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. XRP Menkul Kıymet İlan Edilme Riskiyle Karşı Karşıya!

XRP Menkul Kıymet İlan Edilme Riskiyle Karşı Karşıya!

Kripto para piyasalarında, toplam işlem hacmine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), menkul kıymet ilan edilme riskiyle mücadele ediyor. Kritik eşiği hala atlayamayan XRP yöneticilerine karşı açılan davada hala resmi bir gelişme yaşanmasa da ekosistemin yakın zamanda olumsuz sinyaller göstermesi dikkat çekiyor.

XRP Menkul Kıymet İlan Edilme Riskiyle Karşı Karşıya!

Kripto para piyasası yatırımcılarının yakından takip ettiği Ripple (XRP) menkul kıymet olma yolunda ilerliyor. Hatırlanacağı üzere XRP yatırımcısı Bradley Sostack, Ripple ve Ripple yöneticilerine karşı dava açmıştı. Söz konusu davada henüz resmi bir gelişme olmasa da Ripple ekosistemi yakın zamanda bu durumla ilgili iki olumsuz haber aldı. Ünlü analist Peter Brandt’in XRP hakkındaki dikkat çekici yorumunun ardından şimdi de kötü haber ABD Başkanı Joe Biden yönetiminden geldi.

Peter Brandt, daha önce Bitcoin (BTC) hakkında yapmış olduğu çarpıcı fiyat tahminleri ile ne kadar ön görülü olduğunu ispatlamıştı. Brandt, sıkı bir XRP eleştirmeni olarak hafızalara kazındı. Ünlü analist, bugün bir takipçisi tarafından kendisine verilen cevaba, Ripple yatırımcılarını ve topluluğunu kızdıracak bir açıklama yapmasıyla yine okların hedefi haline geldi.

XRP Menkul Kıymet İlan Edilecek Mi?

ABD’de resmi finansal regülatör Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para sektörünü anlasa, XRP’nin direkt olarak menkul kıymet ilan edileceğini söyleyen ünlü analist Peter Brandt, bu açıklamasıyla XRP topluluğunun tepkisini çekti. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Brandt, bu ifadesiyle eleştiri oklarının hedefi olurken bazı XRP yatırımcıları da ünlü analiste ağır ithamlarda bulundu. Tüm bunlara rağmen ABD cephesinde XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesine önayak olacak bir gelişme yaşanması da dikkatlerden kaçmadı.

ABD Başkanı Biden’dan Hamle

ABD’nin 46. başkanı olduğuna artık pek çok otorite tarafından kesin gözüyle bakılan Joe Biden, Ripple (XRP) kripto para biriminin devam eden davasını olumsuz etkileme ihtimaline sahip bir ismi, kendisiyle birlikte yönetimde göreve getirdi. Daha önceki dönemde ABD’nin bir diğer finansal regülatörü CFTC bünyesinde başkanlık görevi yürütmüş olan Gensler’in Ripple ve bunun kripto parasıyla ilgili olumsuz açıklamalar yaptığı hafızalardaki yerini koruyor. Çeşitli topluluklarda konuşma yapan Gensler, XRP yatırımcıları kadar ETH yatırımcılarını da kızdırmıştı. Gensler’in 23 Nisan 2018 tarihinde kayıtlara geçen konuşmasında, açık açık ETH ve XRP’nin menkul kıymet statüsüne dahil edilebileceğini ifade etmişti ve bu açıklamasıyla yoğun tepki toplamıştı.

XRP Menkul Kıymet İlan Edilirse Fiyatlar Ne Olur?

XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi halinde yatırımcılar ve topluluk nasıl bir tepki gösterebilir? Bu konuda en yaygın görüş, XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda yatırımcıları da Ripple şirketinin hissedarları haline gelecektir. Bu durum Ripple’ın sınır ötesi ödeme odaklı projelerini iptal etmesine neden olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap