1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

XRP Yatırımcıları İçin Önemli Bir Tarih Daha Belirlendi

Ripple XRP yatırımcıları için dikkatle takip edecekleri yeni bir tarih daha belirlenmiş oldu. Bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında görüşülmekte olan davada yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçen 30 Nisan tarihinde taraflar arasında görüşülen davadan herhangi bir sonuç çıkmaması üzerine SEC yeni bir karar aldı. XRP geleceğini ve yatırımcılarını çok ilgilendiren bu karar, merakla bekleniyor. Karar kapsamında SEC’in atacağı yeni adımlar belirlenecek.

XRP Yatırımcıları İçin Önemli Bir Tarih Daha Belirlendi

Bir süredir sürmekte olan dava kapsamında daha önceden kısmen Ripple lehine kararlar çıkmıştı. Hatta Ripple cephesi bunu zafer olarak algılamış ve davanın artık kendi lehlerine yönelik olarak bittiğini de ifade etmişlerdi. Ancak SEC tarafından davanın henüz bitmediği anlaşılıyor. Dava sürecinde önemli bir karar alan SEC, 6 Mayıs’ta acil şekilde toplanacak ve izlenecek yol haritasının neler olabileceğine yönelik kararları gözden geçirecek. Bu durumda da genel tablo şimdilik Ripple aleyhine duruyor. Ripple’a gelecek bir zararın ise piyasalarda önemli kayıplara yol açabileceği ve fiyatların çok önemli kayıplar yaşayarak dibe vurmasından endişe diliyor.

SEC Acil Toplanma Kararı Aldı

30 Nisan’da davaya ilişkin olarak görülen son duruşma kapsamında taraflar arasında kozlar paylaşıldı. Ripple, SEC’in deniz aşırı ülkelerdeki varlıklarını araştırmasını istemezken SEC ise bu durumun davanın seyri için gerekli olduğunu ifade etti. Ancak mahkeme tarafından karar verilmedi ve duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Bunun üzerine de SEC cephesinden yeni bir adım geldi. Buna göre acil şekilde toplanma kararı alan SEC, 6 Mayıs’ta basına kapalı olacak bir görüşme yapacak. Bu görüşme kapsamında davaya yönelik olarak alınacak ihtiyati önlemlerin, yönetim ile ilgili konuların ve hukuksal konuların görüşülmesi bekleniyor. Uzmanlara göre SEC böyle bir adım atarak davada atılacak yeni adımları belirleyecek. Bu durum ise Ripple için henüz hiçbir şeyin belirgin olmadığı anlamı taşıyor.

XRP Fiyatları Hangi Seviyelerde, Beklenen Seviyeler Neler?

XRP ise davanın belirsizliği ve bir türlü sonuca kavuşmaması yüzünden dalgalı seyrine devam ediyor. XRP fiyatı geçen hafta 1,74 dolar bandına kadar yükselmişti. Ancak bu seviyede tutunamadı ve daha sonra 1,50 dolar bandına gerileme yaşadı. XRP’de meydana gelen düzeltmenin etkisi halihazırda da devam ediyor ve birim yatay seyrini koruyor. Uzmanlara göre XRP için önemli destek noktası 1,40 dolar olarak görülüyor. Bu seviyeyi ise 1,25 dolar ve 1,10 dolar gibi seviyeler takip ediyor. İlk önemli direnç seviyesi ise 1,74 dolar olarak görülüyor.