1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. XRP’nin 3 Aylık Geçmiş Verileri Olumsuzluğa İşaret Değil

XRP’nin 3 Aylık Geçmiş Verileri Olumsuzluğa İşaret Değil

XRP son 3 ay içerisinde nasıl değişimler yaşadı? 3 ay içerisinde yaşanan değişiklikler neler? XRP'yi ne bekliyor?

XRP

Ripple (XRP) fiyatı son yıllarda çok daha fazla ilgi çekmeye başladı. Dönem dönem milyonlarca dolarları aşan XRP satışları gerçekleştiren Ripple, elindeki XRP’leri satmasından dolayı tepki çekerken, son dönemde ise bu satışların daha az tepki çektiği ortada.

Ancak XRP yatırımcıları son dönemde fiyatın 0.24 dolar seviyesinden alıcılar aradığını ve daha büyük değişimler beklenirken 0.30 dolar seviyesi beklentisinin bu dönemde pek tutmayabileceğinden söz etmeye başladılar. Bazı XRP sahipleri 0.27 dolar beklentisinin gelecek 3 ay için geçerli olup olmayacağını düşünürken, verileri yorumlayan bazı XRP analistleri ise “0.27 dolar seviyesi için bir süre beklemek gerekli” dedi.

3 Ay İçerisinde En Düşük Seviye 0.22 Dolar!

XRP fiyatında 90 gün önceye gidilecek olduğunda en düşük fiyat seviyesi olarak 0.22 dolar seviyesi görülüyor. Bitstamp verilerine göre 90 günün en düşük XRP fiyatı 0.22 dolar iken bugün ise 0.02* dolar farkla 0.24 dolar seviyesinden kendisine yeni alıcılar arıyor. En büyük altcoinlerin listesinde yer alan XRP, özellikle de bu dönemde beklentilerin düşük tutulmasına neden olan düşüş gelişmeleri yaşamış durumda.

Analistler 0.50 Doların Olabileceğine Katılmıyor

Bazı kimseler 0.50 doların 2020 yılı sonuna kadar XRP’de görülecek olduğunu iddia ederken, bu iddiaların doğru çıkıp çıkmayacak olduğu hakkında soru işaretleri bulunmakta. Ancak birçok kripto para analisti 2020 yılı sonunda bu rakamın görülmesinin pek de mümkün olabileceğine ihtimal vermediğini açıklıyor.

Ethereum’a Göre Daha Az Tercih Ediliyor

XRP fiyatının Ethereum’a göre daha az olmasına rağmen kazanç olarak zaman zaman fiyattan bağımsız olarak daha fazla kazanç getirdiği gün gibi bir gerçek. Ancak son dönemde özellikle Ethereum’a XRP’ye oranla çok daha fazla ilgi olduğu biliniyor. Bunun sebebi olarak Ethereum’a olan güvenin çok fazla olması ve XRP’nin arkasında Ripple’in satışları olması neden olarak gösterilmekte.

*Bu içerik fiyat önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap