1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Yang: “New York’u Bitcoin Merkezi Yapacağım”

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son dönemlerde Bitcoin (BTC) ile ilgili birçok olumlu açıklamalarda bulunmuştu ve hedefinin Miami şehrini “Bitcoin dostu şehir” konumuna getirmek olduğunu belirtmişti. Bu alanda çalışmalarını hızlandıran Suarez’in ardından, yelpaze genişlemeye başladı ve New York Belediye Başkan adayı Andrew Yang da göreve gelmesi halinde, New York şehrini “Bitcoin merkezi” haline getireceği vaadinde bulundu.

Yang: “New York’u Bitcoin Merkezi Yapacağım”

Kripto para piyasalarında ve geleneksel ekonomi piyasalarında, son dönemlerde artan Bitcoin (BTC) popülaritesi ile birlikte, Bitcoin’in kullanım alanlarına ve işlevselliğine ilişkin birçok tartışma konusu da gündem olmuştu. Gündeme gelen bu tartışmaların ardından, kurumsal şirketler her ne kadar Bitcoin yatırımları ile dikkatleri çekmeyi başarsa da bu alanda en çok dikkat çeken adımlardan biri Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’den geldi. Suarez, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’e tam destek verdiğini ifade etmiş ve ardından belediye çalışanlarına Bitcoin ile maaş verme planını açıklamıştı. Ardından Suarez, dün yaptığı açıklamalarında, Miami şehrinde Bitcoin ile vergi ödeme adımlarının atılabileceği mesajlarını da verdi. Bitcoin adına belediyelerin ve şehirlerin yaptığı çalışma yelpazesi genişlemeye devam ederken, bir benzer haber de New York’tan geldi. New York Belediye Başkan adayı Andrew Yang, vaatlerinde kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yang, göreve gelmesi halinde New York’u “Bitcoin merkezi” yapacağını vaat etti.

Dünyanın Finans Merkezi, Bitcoin Merkezi Mi Olacak?

ABD Başkanlık seçimleri kesin sonuca ulaştı ve şimdilerde New York şehri başkanlık seçimlerine hazırlanıyor. New York’un yeni belediye başkanı, 22 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan yeni seçimden sonra belli olacak. Adaylar şimdilerde propagandalarını yapıyor ve bu propaganda çalışmalarında, aday Andrew Yang’ın söylemleri ve vaatleri oldukça dikkat çekti. Yang, açıklamalarında, dünyanın finans merkezi olarak kabul edilen New York’u “Bitcoin merkezi” yapacağını söyledi.

Yang’a İlk Önemli Destek Binance CEO’sundan Geldi

Propaganda çalışmalarına devam eden Yang, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda bu vaadini dile getirdi. Yang açıklamalarında, New York’u sadece Bitcoin değil, diğer kripto paraların da merkezi haline getireceğini ifade etti. Yang’ın paylaşımlarına birçok kişiden destek mesajları geldi ve o isimlerden biri de Binance CEO’su Changpeng Zhao oldu. Zhao, Yang’a “Size yardımcı olabiliriz” diyerek açıkça destek verebileceklerini iletti. Zhao’nun yanı sıra birçok kripto para kullanıcısı, böyle bir gelişmenin yaşanması halinde New York ekonomisinin daha da büyüyeceğini savundu.

Yang’ın Fikrine Karşı Çıkanlar Da Oldu

Öte yandan Yang’ın bu vaadini olumsuz karşılayanlar da oldu. Özellikle birçok kişi, kripto para üretimlerinin, çok fazla elektrik enerjisi tükettiğini ve böyle bir durumda New York’ta çevre kirliliğinin ciddi ölçüde artabileceğini ifade etti. Andrew Yang, 2020 yılındaki ABD başkanlık seçimleri için aday olmuştu ancak daha sonra Mart ayında adaylıktan çekilerek, Joe Biden’a destek vermişti. Andrew Yang’ın şimdiki hedefinde New York’un başına geçmek bulunuyor.

Yorum Yap