1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Yatırım Uzmanı O’Leary: “Bitcoin Koca Bir Hiç”

Kırdığı rekorlar ile özellikle 2020 yılının sonlarına damgasını vuran lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu rekorları sayesinde, ana akımda ve küresel ekonomi piyasalarında kendine büyük çaplı bir yer edinmeyi başardı. Bununla birlikte Bitcoin’e olan ilgi ve Bitcoin yatırımları da gün geçtikçe hız kazanmaya başladı. Fakat artan yatırım popülaritesinde, Kevin O’Leary, neden Bitcoin yatırımı yapmadığını ve Bitcoin’in kendine göre olumsuz yönlerini açıkladı.

Yatırım Uzmanı O’Leary: “Bitcoin Koca Bir Hiç”

Kripto para piyasalarında, özellikle 2020 yılının ikinci yarısında bir furya haline gelen Bitcoin (BTC) yatırımları, beraberinde Bitcoin’e yeni rekor seviyeleri getirdi. Bununla birlikte Bitcoin kademeli olarak kırdığı rekorları, 42 bin dolar seviyesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak taçlandırdı. Bu noktadan sonra geri çekilmeler ve fiyatta düzeltmeler yaşasa da Bitcoin için hala kripto para piyasalarında, özellikle de uzun vade için olumlu görüşler yer alıyor. Hemen hemen herkes kripto para piyasalarında, lider Bitcoin’in uzun vadede daha yüksek seviyelere ulaşacağını düşünürken ve bu doğrultuda yatırımlarına devam ederken, bir yatırım uzmanı olan ve Shark Tank sunucusu olan Kevin O’leary, kendi Youtube kanalından yaptığı paylaşım ile neden Bitcoin yatırımı yapmadığını açıkladı. Ayrıca O’leary, bu açıklamalarında kendine göre Bitcoin’de gördüğü olumsuz yönlere de yer verdi. Yatırım yapmama sebebine bu olumsuzlukları gerekçe gösteren O’leary’nin paylaşımına ilgi büyüktü.

O’leary: “BTC Kurumsal Bir Varlık Değil”

Bir yatırım uzmanı olduğu bilinen ve Shark Tank’ın sunuculuğunu yapan Kevin O’leary, 12 Ocak tarihinde kendi Youtube kanalı üzerinden takipçileri ile bir video paylaştı. Paylaştığı videoda Bitcoin’e ve kendi yatırımlarına ilişkin açıklamalar yapan O’leary, neden Bitcoin yatırımı yapmadığını ve yapmayacağını açıkladı. O’leary daha önce yaptığı açıklamalarda “Sadece eğlenmek için Bitcoin yatırımı yapıyorum” demişti. Fakat bu kez ünlü yatırım uzmanı, Bitcoin’i kurumsal bir varlık olarak görmediğini belirtti. Ayrıca yatırım uzmanı, açıklamalarında, Bitcoin’in diğer yatırım varlıkları gibi bir işlevselliğe sahip olmadığını savundu. O’leary’ye göre BTC ile küresel çapta yatırım yapılamıyor.

Yatırım Uzmanı BTC’deki Volatiliteye Dikkat Çekti

Öte yandan O’leary, video paylaşımında yaptığı açıklamalarda, kripto para piyasalarındaki Bitcoin’i şiddetle savunan analistleri de eleştirdi. O’leary konuya ilişkin yaptığı açıklamalarında, önce BTC’deki volatilitenin (fiyat oynaklığı) çok üst seviyelerde olduğunu ve bunun da BTC fiyatlarını düşüş eğilimindeyken her an baskı altında tuttuğunu söyledi. Buradan yola çıkan O’leary, “BTC değer kaybedince kimsenin sesi çıkmıyor” dedi.

O’leary, BTC Yatırımı Yapmanın da Çok Zor Olduğunu Dile Getirdi

Yatırım uzmanı Kevin O’leary, açıklamalarının devamında, yeniden BTC’deki volatiliteye vurgu yaptı ve “Bitcoin’e baktığımda volatiliteden başka bir şey görmüyorum, Bitcoin koca bir hiç!” yorumunu yaptı. Bu sert çıkışının ardından yatırım uzmanı, Bitcoin’in bir işlevi olmadığını yineleyerek “Bir finansal varlık işe yarıyorsa almaya değer” sözlerini dile getirdi. Kripto para piyasalarına artan ilgiyi kabul ettiğini dile getiren O’leary, Bitcoin yatırımı yapmanın da ayrıca zor olduğunu belirtti. O’leary konuya ilişkin olarak “Şuan 1 milyon dolarlık BTC almaya çalışsam, bunun için çok uğraşmam gerekecek” dedi.

Yorum Yap