1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Yatırımcılar Binance’ın SPARK Haberini Yorumladı

Yatırımcılar Binance’ın SPARK Haberini Yorumladı

Binance şirketinden XRP yatırımcılarını sevindiren haber geldi. XRP yatırımcılarının bir süredir beklediği airdrop programı Binance tarafından desteklenecek. SPARK isimli airdrop programını destekleyeceğini açıklayan Binance snopshot işlemleri için ise 12 Aralık gününü gösterdi. XRP yatırımcıları haberi sevinçle karşıladı.

featured

XRP yatırımcılarının bir süredir beklediği airdrop haberi kripto para dünyasının önemli şirketlerinden Binance’dan geldi. Binance şirketinin airdrop programlarından biri olan SPARK’ı destekleyeceğini açıklaması XRP yatırımcılarında sevinç yarattı.

Ripple’ın yükselişte olduğu bugünlerde gelen airdrop haberi XRP yatırımcılarını sevindirdi. Yatırımcıların diğer alım ve satım işlemlerine engel olamadan yapılacak airdrop işlemi şimdiden heyecanla beklenmeye başlandı. XRP yatırımcıları SPARK’dan faydalanmak için ne yapmaları gerektiğini ise merak ediyor. 12 aralık günü yapılacak snopshot işleminden sonra XRP yatırımcılarının ne kadar alacağı da açıklanacak. Tanıtım amaçlı yapılan pazarlama işlemi XRP yatırımcılarına yarayacak.

Snopshot İşlemi Tüm XRP Bakiyelerinde Gerçekleşecek Mi?

Binance şirketi 12 aralık gecesi saat 01.00’de gerçekleştireceği snapshot işlemi ve airdrop ile ilgili XRP yatırımcılarını bilgilendirdi. SPARK isimli airdrop programını kullanacağını açıklayan Binace remi web sitesi üzerinden işlemlerle ilgili ayrıntıları da paylaştı. İsteyen tüm XRP yatırımcılarının faydalanabileceği SPARK işlemi için gerekli olan tek şart ise yatırımcıların hesaplarında en az 10 XRP bulunması gerekliliği. 10 ya da daha fazla XRP’ye sahip olan tüm yatırımcılar SPARK’tan faydalanabilecek.

Şirketin açıklamasına göre 12 aralık günü saat 01.00’da XRP ile yapılacak işlemler kısa süreliğine askıya alınacak. 12 aralık gece saat 03.00’da gerçekleştirilecek snapshot işlemleri XRP bakiyelerine göre yapılacak. Tüm XRP tokenlerinin snapshotı alınacak. Şirket açıklamasında snapshot tamamlandıktan hemen donra XRP ile yapılacak işlemlerin devam edebileceğini söyledi. Binance snapshot işleminin XRP alım ya da satım üzerinde hiçbir etki göstermeyeceğini de açıkladı. Yapılacak snapshot işlemlerinde tasarruf ve token marjlı XRP bakiyeleri temel alınacak, marj hesapları ve kripto kredi hesapları snapshot işlemine dahil edilmeyecek.

Binance şirketi 12 aralıkta gerçekleşecek snapshot işlemi ile ilgili tüm bu ayrıntıları resmi web sitesi üzerinden XRP yatırımcıları ile paylaştı. XRP yatırımcıları için büyük bir avantaj olan bu işlemin yapılacağı tarih heyecanla bekleniyor. Bununla beraber XRP yatırımcıları snapshot işleminden sonra gerçekleşecek SPARK dağıtımının da nasıl yapılacağını merak ediyor.

SPARK Dağıtımı Nasıl Yapılacak

Binance gerçekleştireceği SPARK işleminin dağıtımı ile ilgili de açıklama yaptı. SPARK dağıtımında kullanıcıların hesaplarındaki XRP miktarı, snapshot sırasında Binace’in elinde tuttuğu XRP miktarı ve Binace’ın airdrop işlemi için aldığı toplam SPARK miktarı bileşenleri arasında yapılacak işlemler SPARK dağıtımı belli olacak. Binance’in işlem sırasında eline tuttuğu XRP miktarı ile toplamda aldığı SPARK miktarının çarpımı, kullanıcıların bakiyelerindeki XRP miktarına bölünecek. Ortaya çıkan sonuç kullanıcıya düşen SPARK miktarını gösterecek.

Kripto Para Analistleri Haberi Olumlu Karşıladı

Binace şirketinin SPARK açıklaması kripto para analistlerinin de dikkatini çekti. Coin delisi isimli uzman “Hoppala” şeklinde tepki verdi. Rokkie ise “Binance isteğimize kulak verdi” yorumunu yaptı.

Yorum Yap