1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Yatırımcıların Artacak Mali Teşvikler Konusundaki Endişeleri Bitcoin’e Yeni Rekor Getirdi: BTC Fiyatı 15 Bin Doları Aştı!

Yatırımcıların Artacak Mali Teşvikler Konusundaki Endişeleri Bitcoin’e Yeni Rekor Getirdi: BTC Fiyatı 15 Bin Doları Aştı!

Bitcoin cephesinde son dakika hareketlilik devam ediyor! Bugün ilk kez 14.500 dolar seviyesini geçerek Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyeye yükselen BTC’den yeni rekor geldi! Son 35 aylık zirvesini yenileyen BTC 15 Bin doları aştı. Reuters ise Covid-19 sebebi ile merkez bankalarının mali teşvikleri artıracağı beklentisi yatırımcıları BTC’ye yöneltiyor!

btc-fiyati-15-bin-dolari-asti

Bitcoin fiyatındaki son dakika gelişmeleri sürüyor! 14 Bin 500 Dolar seviyesini geride bırakan BTC, devam ettiği yükseliş sonrası 15 Bin Dolar seviyesine yükseldi. Son 24 saatte %8,21 artış kaydeden BTC’nin fiyatı ise haberin yazıldığı saatlerde 15.152 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Reuters: Daha Fazla Merkez Bankası Teşviki Artışın Sebebi

Bitcoin’de devam eden boğa piyasası ile ilgili Reuters’den açıklama geldi! Reuters haber ajansı haberine göre Covid-19 salgınının vurduğu ekonomilerin desteğe ihtiyacı var ve merkez bankaları, ekonomileri desteklemek için daha fazla mali teşvik verecek. Artacak olan mali teşvik ise varlıkların değerinde artış beklentisini ön plana çıkararak BTC fiyatlarını da desteklemeyi sürdürüyor.

BTC ve Hisse Senedi Korelasyonu Devam Ediyor!

Sayımı devam eden ABD Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden seçimi kazanmak üzere! Biden’in başkanlığı alması ile birlikte piyasalarda kötümser bir havanın gerçekleşeceği algısı şu an yerini iyimserliğe bıraktı. Bitcoin ile birlikte teknoloji hisseleri de yükselişine bugün devam ederek BTC ile korelasyonuna devam etti.

Bitcoin Rallisinin Devamı İçin Umutlar Artmaya Başladı!

Merkez bankalarının mali teşvikleri sonrası artan enflasyon beklentileri arzı sınırlı olan varlıkları desteklemeyi sürdürürken, BTC de başladığı yükselişte enflasyon beklentilerini lehine kullanmayı başarıyor. PayPal kanadından gelen Bitcoin ve kripto paraların alım satımına izin verileceği duyurusu ile yükselişe başlayan Bitcoin’de ralliye olan inanç güçleniyor!

Analistlerin paylaştığı 14 Bin, 14 Bin 500 ve 15 Bin Dolar seviyeleri şu anda geride bırakıldı. Hedefe Aralık 2017 yılı zirvesinde gördüğü 20 Bin Dolar seviyesini alan Bitcoin’de analistler olumlu yönde kalmayı sürdürüyor. Analistlerin pek çoğu 2020 yılı bitmeden Aralık 2017 zirvesinin kırılacağından emin. Zirve sonrasında ise henüz net bir senaryo bulunmuyor.

Zirve beklentileri de şüphesiz geride bırakılan haftalarda olumsuz haber akışının BTC yükselişini engelleyememesi sonrasında güçlendi. Geçtiğimiz yıllarda olumsuz haber akışında büyük değer kayıpları yaşayan BTC, artık daha güçlü duruş sergilemeye başladı. Kurumsal yatırımcıları çekme becerisi de gösteren coin, eski zirvesine doğru boğa yürüyüşüne devam ediyor.

Ethereum, Litecoin ve Ripple Da Artıda!

Merakla beklenen Ethereum 2.0 başlangıcının ertelenmesi haberi ile hafif gerileyen Ethereum yeniden 400 dolar üzerine yükseldi. Haber yazılırken ETH/USD %2,98 artışla 413,34 dolara yükseldi. Litecoin de yükselişe ayak uydurarak %8,60 arttı ve 58,71 dolara yükseldi. Sabah saatlerinde isteksiz olan XRP ise %4,14 artarak 0,2438 dolar seviyesinden fiyatlanmayı sürdürüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap