1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Yatırımcılar Merak Ediyor, Bitcoin Fiyatları Nasıl Değişecek?

Yatırımcılar Merak Ediyor, Bitcoin Fiyatları Nasıl Değişecek?

Ekim ayını 14 bin doların üstünde kapatan Bitcoin'de yaşanacak değişimler merak ediliyor. Ekonomistler tarafından ekim ayının yüksek kapatılması olumlu şekilde yorumlanırken, Bitcoin yatırımcıları dikkat etmeleri gereken diğer etmenleri merak ediyor. Makro piyasaların son derece hareketli olduğu bu günlerde Bitcoin yatırımcıları, yaşanacak yükseliş ve düşüşleri araştırmaya devam ediyor.

featured

Küresel düzeyde birçok ekonomik etkenin hareket halinde olduğu bugünlerde Bitcoin piyasasında yaşanacak değişimler araştırılıyor. Genellikle makro piyasalarda yaşanan değişimlerden çok fazla etkilenmeyen Bitcoin’in ABD seçimlerinden, Avrupa’daki ekonomik hareketlilikten ve ekim ayının da bitmesi ile oluşmaya devam eden makaslardan nasıl etkileneceği merak ediliyor.

Bitcoin’in ekim ayını 14 bin doların üstünde kapatması ile birçok ekonomist ve ünlü yatırımcı Bitcoin piyasasındaki gelecek dönem değişimleri ve değişimleri etkileyecek faktörleri analiz etmeye başladı. Bitcoin piyasasında yükselişin beklendiği bugünlerde makro piyasa hareketlerinin kripto parayı ne ölçüde etkileyeceği tartışılmaya devam ediyor.

Avrupa Piyasalarındaki Değişim Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Avrupa piyasalarındaki düşüş Bitcoin yatırımcıları tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınında ikinci dalganın gelmesi ile karantina süreçlerinin yeniden başlaması Avrupa piyasasını düşüşe götürmeye başladı. Pandeminin de etkisi ile ekonomik faaliyetlerin azalması Avrupa Merkez Bankası’nın teşvik faaliyetleri sunmasına sebep oluyor. Teşvik paketleri ve para basılmaya devam edilecek olması, Bitcoin yatırımcıları için alım yapmanın önünü açacak.

Bitcoin Dolara Tepki Verecek Mi?

Bitcoin’in makro piyasalardan çok fazla etkilemediği bilinse de dolardaki değişime tepki verebileceği konuşuluyor. ABD seçimlerine bu kadar az zaman kalmışken, Bitcoin yatırımcıları piyasayı çok iyi takip etmeye çalışıyor. Seçilecek başkanının politikası piyasaları etkileyeceği için Bitcoin yatırımcıları da sürecin takipçisi olmaya devam ediyor. ABD doları ile Bitcoin’in ters kolerasyon içinde olmasını da göz önünde bulunduran yatırımcılar, doların tırmanışının devam etmesi ile piyasanın nasıl etkileneceğini merak ediyor.

Makaslar Yükselişin İşareti

Bitcoin’in makro piyasalarda etkilenmesinin yanı sıra kendi içindeki hareketlilik göz önünde bulundurulduğunda yatırımcıları yükselişin beklediği görülüyor. Her hafta kapanış fiyatı ile açılış fiyatı arasında oluşan makasların artması ile Bitcoin piyasasında yükseliş bekleniyor. Ekim ayının da yüksek kapanması ve düşük açılması ile yeni bir makasın oluşması da Bitcoin yatırımcıları için olumlu bir gelişme olmaya devam ediyor. Bir süredir devam eden vadeli işlem piyasalarında oluşan makasların devam etmesi analistler tarafından olumlu yorumlar alıyor.

Ekim Ayının Yüksek Kapanması Olumlu Değerlendirildi

Bitcoin piyasası analistlerinin olumlu açıdan değerlendirdiği diğer bir nokta ise ekim ayının yüksek kapanması oldu. Tüm zamanların en yüksek kapanışını ufak bir farkla kaçıran ekim ayı Bitcoin kapanış fiyatı ile ilgili olumlu tepkiler sürüyor. Bitcoin’deki fiyat hareketlerini en iyi takip eden yatırımcılardan biri olarak bilinen Peter Brandt, ay sonu fiyatlarının çok önemli olduğunu, birikimlerin ay sonu değerlendirildiğini belirtiyor.

Yorum Yap