1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Yatırımcıların Odağındaki Altcoinler Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan fiyat hareketlilikleri birçok yatırımcıyı ikilemde bırakabiliyor zira son günlerde piyasalara volatilite hakim. Fiyatlardaki değişkenlik, yatırımcıların kararlarını etkileyebiliyor. En çok ilgiyi gören lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 50 bin dolar beklentilerini artırırken, yatırımcıların özenle takip ettiği bazı altcoinlerde de fiyat oynaklığı görülüyor.

Yatırımcıların Odağındaki Altcoinler Ne Durumda?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta başlayan büyük ralli sonrasında ilk olarak 38 bin dolar seviyesinden hızla yükselerek 45 bin dolar barajında rekorunu tazeledi, bir süre burada yatay seyreden Bitcoin aldığı yükseliş desteğini korumayı başararak daha sonra fiyatını 49 bin doların da üzerine çıkararak 50 bin dolar beklentilerini artırdı. Lider Bitcoin bundan sadece 2 ay önce 20 bin dolar barajını test ediyordu ve yatırımcılar için bu seviye en güçlü direnç bölgesiydi. Tam üç yıldır beklenen 20 bin dolar barajının geçilmesiyle birlikte, şimdilerde o dönemde hayal gibi görünen seviye olan 50 bin dolar barajı test ediliyor. Bitcoin birçok kripto para borsasına 49 bin 700 dolar seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu tazelemiş oldu. Bitcoin’in yükseliş beklentileri ile takip edildiği piyasalarda son günlerde volatilite yaşanıyor. Bu fiyat oynaklıklarının yaşandığı dönemde yatırımcıların yakın takibe aldığı bazı altcoinler nasıl hareket ediyor?

Dogecoin (DOGE)

Tamamen şaka amacıyla, hiçbir işlevi olmadan piyasalara sürülen Dogecoin (DOGE), Ocak ayı sonunda önce Reddit topluluğunun desteğini aldı, ardından da Elon Musk’ın büyük desteğini aldı ve hiç beklenmedik şekilde 24 saatte %1000 oranında değer kazandı. Ocak sonunda pump & dump yaşayan DOGE, o yükselişinin ardından her ne kadar büyük bir geri çekilme yaşamış olsa da yine de pump öncesindeki fiyatına gerilemedi. Yazım sırasında DOGE 0,058 dolar seviyesinde işlem görüyor ve budan bir ay öncesinde DOGE fiyatı 0,007 dolar seviyelerindeydi. Elon Musk, dün DOGE balinalarına satış için seslenince DOGE fiyatı da ani düşüş yaşadı ve 0,047 dolara kadar geri çekildi. Ancak geri gelen artışla DOGE güne 0,05 dolar üzerinde başlamayı başardı

Cardano (ADA)

Son günlerde yaşanan fiyat oynaklıklarının net örneklerinden birini sergileyen Cardano (ADA) aslında volatilite yaşıyor olmasına rağmen yükseliş eğiliminde bulunuyor ve bu sebeple birçok yatırımcının odağında yer alıyor. Zira ADA ağında yapılan Goguen Mary güncellemesi ile birlikte ADA ağında token oluşturulmasına izin verilecek ve bu güncelleme fiyatı artı yönde etkiliyor. Analistlere göre kısa – orta vadede ADA, yatırımcılarına kazanç sağlayabilecek.

Chainlink (LINK)

Son dönemlerde kripto para piyasalarında, DeFi projelerine duyulan ilgi oldukça arttı. Chainlink (LINK) de bir DeFi projesi olduğu için bu ilgiden payını almayı başardı ve değer artışları yaşadı. Yazım sırasında LINK 32,77 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 14 Şubat tarihinde LINK, 35,58 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı. Analistlere göre LINK’teki yükseliş devam edecek ancak 38 dolar bölgesinde güçlü bir direnç var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir