1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Yeni Başlayanlar için Ripple (XRP) Cüzdanları

Ripple cüzdanları nelerdir? Mobil ve masaüstü XRP cüzdanları hakkında merak ettiklerinizi yazımızda hazırladık. Ripple yatırımcısı olmayı düşünüyorsanız XRP cüzdanları hakkında hazırladığımız içeriğimizden detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Ripple (XRP) Cüzdanları

XRP cüzdanları sayesinde sahip olduğunuz kripto paraları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bitcoin cüzdanları ücretsiz şekilde kullanılabiliyor. Ripple coin cüzdanlarının aktif olması için ise cüzdanda en az 20 XRP olması gerekiyor. Cüzdan seçimini doğru yapmak bu nedenle oldukça önemlidir. Bitcoin cüzdanları deneme yanılma yöntemi ile kullanılanilirken, Ripple cüzdanlarında 20 XRP bakiye bulunması zorunluluğu nedeniyle seçimin ince elenip sık donarak yapılması tercih ediliyor. Piyasada birden fazla Ripple coin cüzdan seçenekleri bulunur. Dilerseniz borsada da paranızı saklayabilirsiniz. Ancak XRP’nin borsada saklanması tavsie edilmemektedir. Çünkü bu durumda siz coini çekene kadar alım satım platformunun coini olarak kalacaktır.

Yazılım Ripple (XRP) Cüzdanları Nelerdir?

Yazılım Ripple cüzdanları en yaygın tercih edilen yöntemdir. Kullanıcıların büyük bir kısmı bu saklama yöntemini pratik ve kullanım kolaylığı sunması açısından tercih etmektedir. Pek çok farklı seçenek mevcuttur. Nerede olduğunuz fark etmeksizin, hemen hemen her cihazdan erişmek mümkün olan cüzdan çeşitlerini bulabilirsiniz. Özel anahtarı çevrim içi kanal üzerinde depoladıkları ve siber saldırılara maruz kalma ihtimalleri oldukları için en güvenli seçeneğin software cüzdanları olduğunu söylemek doğru olmaz.

Mobil Cüzdanlar Nedir?

Mobil cüzdanlar kullanıcıların akıllı telefonu üzerinde çalışır. Uygulama mağazalarında pek çok seçenek bulunmaktadır. Cüzdan olarak size özel anahtarı olan sunucu üzerinden değil, çevrim dışı olarak uygulama üzerinde yazıcıda saklayan yazılımların tercin edilmesidir. En iyi cüzdanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Toast Wallet,
  • Atomic Wallet,
  • Abra Wallet tercih edebilirsiniz.

Bu cüzdanların hepsi Android ve IOS ile çalışmaktadır. Hepsi ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Masaüstü Cüzdanları Nedir?

Masaüstü cüzdanları bilgisayara indirilmektedir. Dijital cüzdanların hem mobil hem de masa üstü versiyonları senkronize olarak çalışan bazı cüzdanlar bulunmaktadır. Temelde web siteleri olan bu cüzdanlar, güvenli kabul edilmektedir. Özel anahtarınızın genellikle şirket sunucusunda saklanacağını bilmenizde fayda var. Yani cüzdanınızı ve paranızı tam anlamı ile kontrol edememiş olursunuz. En iyi masaüstü cüzdan olarak şunları tercih edebilirsiniz:

  • Linux, MAC ve Windows’ta uyumlu olan Rippex,
  • Atomic Wallet (barındırma ücretsizdir),
  • Herhangi bir web tarayıcıda sorunsuz şekilde çalışan Exarpy,
  • Yüzde 0,5 komisyon alan Coin payments,
  • Dizüstünde, masa üstünde, mobil cihaz tarayıcısında çalışan Cryptonator tercih edebilirsiniz. Para gönderirken o.1 XRP talep edilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir