1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Yerli Borsa Thodex Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Son günlerde yerli yatırımcılar arasında tartışmalara yol açan Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex hakkında emniyet güçleri soruşturma başlattı. Yerli yatırımcıların günlerdir borsada işlem yapamaması üzerine borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçtığı iddiaları gündeme geldi. Emniyet güçleri borsa hakkında siber soruşturma başlattı.

Yerli Borsa Thodex Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex, son günlerde yerli yatırımcılar arasında tartışma yaratıyor. Borsada 20 nisan gününden bu yana işlem yapamayan yatırımcıların endişelenmesi üzerine Thodex kurucusunun yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Günlerdir resmi internet sitesinden aksaklıklar ile ilgili açıklama yapan borsanın battığı iddialarının ardından emniyet güçlerinin Thodex hakkında soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

2021 yılında hacim olarak ciddi büyüme kaydeden Thodex borsasında son günlerde tuhaf durumlar yaşanmaya başlandı. Borsa kullanıcılar kripto para işlemlerinde yaşanan aksamaların ardından Thodex’in batmış olabileceğini iddia etmişti. Bu iddiaların üzerine 20 nisan günü açıklama yapan borsa, yoğunluk nedeni ile bakım çalışması yapıldığını bu nedenle 6 saat için borsada işlem yapılamayacağını açıklamıştı. Bu açıklama yerli yatırımcılardan tepki toplarken, beklendiği gibi 6 saatin sonunda borsa işleme açılmadı.

Thodex Borsasının Ortaklık Nedeni İle İşlemleri Askıya Alması Şaşkınlık Yaratmıştı

Thodex borsasının 20 nisan günü gerçekleştirdiği açıklamanın ardından, kripto para varlıklarını çekmek isteyen yatırımcılar merakla beklemeye başladı. Ancak söz konusu sürenin sonunda Thodex yeni açıklamada bulundu. Borsanın 21 nisan tarihinde gerçekleştirdiği açıklama ile 4 -5 gün süre ile işlem yapılamayacağı belirtildi.

Thodex borsası son dönemlerde kripto paralara olan ilginin artmasına bağlı olarak borsada yoğunluğun başladığını, yatırımcılara daha iyi hizmet verebilmek için de yeni ortaklıklar kurulacağını belirtti. Bu ortaklıklar için yapılacak devir işlemleri nedeni ile 4-5 gün borsada işlem gerçekleştirilemeyeceği açıkladı. Bu açıklama Thodex kullanıcılarını sinirlendirmekle beraber borsa ile ilgili farklı iddialar da gündeme gelmeye başladı. Devir işlemlerinden kaynaklı borsanın kapalı olması tuhaf karşılanırken, yatırımcılar ise endişelendi.

Thodex Kurucusunun Yurt Dışına Kaçtığı İddia Ediliyor

Thodex borsasından iki gün ardı ardına farklı açıklamaların yapılması ve borsanın hala işleme açılmaması üzerine yatırımcıların endişeleri arttı. Thodex borsasının kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor. Kurucunun 20 nisan tarihinde Tayland’a kaçtığı gündeme geldi. Faruk Fatih Özer’in kaçtığına yönelik iddiaların ardından hakkında dolandırıcılık suçlamaları yapıldı. Bugün ise emniyet güçlerinin borsa hakkında soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

Emniyet güçlerinin Thodex borsasının Kadıköy’deki merkezine baskın düzenlediği ve siber soruşturma başlatıldığı iddia edildi.

Borsa Bu Yıl Ciddi Büyüme Gösterdi

Borsada yaşanan bu olay birçok yatırımcının mağdur olmasına neden oldu. Son dönemlerde kripto para piyasasındaki gelişmelerle beraber borsanın hacmi büyümüştü. Dogecoin ile ilgili kampanya da düzenleyen borsada 2 milyar dolar değerinde kripto para olduğu iddia ediliyor.

Yorum Yap