1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Yeşil Grafikte Kripto Varlıklar Bu Hafta Ne Yapacak?

Kripto para piyasalarındaki sert dalgalanmalar hız kesmeden devam ediyor. 2017 yılından sonra genel tabloda düşüş eğilimine geçen kripto para piyasaları, 2020 yılının son aylarına kadar durgun ve kademeli hareketlere sahne oldu fakat geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren, piyasalarda volatilite seviyeleri öngörülemez derecede şiddetlendi. Bu dalgalanmalar sonrasında birçok kripto para birimi yeni rekor seviyelerine ulaştı. Yeni haftada, performansları ile dikkat çeken kripto varlıklar nasıl bir yol izleyecek?

Yeşil Grafikte Kripto Varlıklar Bu Hafta Ne Yapacak?

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni yıla rekor seviye ile giriş yaptıktan sonra 8 Ocak tarihinde 42 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve fiyat düzeltmesine gitti. Bu tarihten itibaren hafif dalgalı seyreden Bitcoin, 11 Ocak tarihinde büyük bir geri çekilme göstererek piyasaları da aynı oranda aşağı yönlü etkiledi. Bu geri çekilmelerde Ethereum (ETH) da 915 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra, geride kalan hafta sonunda 1.476 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Lider altcoin Ethereum’daki bu yükseliş, diğer altcoinlerin yükselişini de tetikledi. Bu hareketlilik ise beraberinde altcoin sezonunu yeniden gündeme getirdi. Değer artışlarının görüldüğü yeni haftada, yükseliş eğiliminde olan bazı kripto varlıklar nasıl bir yön izleyecek?

Bitcoin (BTC)

Kripto para piyasalarının lideri Bitcoin (BTC), piyasalarda en önemli yön belirleyici kripto varlık olarak hareketliliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde 28 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, MicroStrategy gibi dev kurumsalların 31 bin dolar seviyesinde alım yapması ile birlikte yönünü yeniden yukarı çevirdi. Bitcoin’deki yükseliş ile birlikte, 50 günlük SMA seviyesi baz alındığında, 33 bin 775 dolarlık seviyesinin önemli bir direnç noktası oluşturduğu görünüyor. Analistlere göre, rallinin bitmemesi için BTC’nin bu seviyenin üzerinde hareketliliğini sürdürmesi ve yeniden 42 bin dolarlık rekor seviyesindeki direnci kırması gerekiyor.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz hafta yaşanan geri çekilmelerin ardından Ethereum (ETH), 1.300 dolar seviyesindeki güçlü direnci kırdı ve hafta arasında yeni rekor seviyesine ulaştı. Analistlere göre Ethereum için bir sonraki güçlü direnç bölgesi 1.500 dolar ve bu seviyede Ethereum yukarı yönlü bir kırılma yaşarsa, fiyatını 1.675 dolar seviyesindeki daha güçlü direnç noktasına kadar çıkarabilir. Analistlere göre Ethereum için alt bölgede oluşan destek bölgesi 1.350 dolar seviyesinde oluşmuş durumda.

Polkadot (DOT)

Geçtiğimiz hafta çoğu zaman piyasaların tersine hareket eden Polkadot (DOT), tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve 19,40 dolar seviyesini bir direnç noktası haline getirdi. DOT fiyatındaki beklenen rekorun ardından analistlere göre yukarı bölgede oluşan en kritik direnç bölgesi bir sonraki aşamada 20 dolar seviyesinde bulunuyor. Aşağı yönde ise 14,11 dolar seviyesi DOT için kritik destek noktası olarak takip edilecek.

AAVE ve SNX

Yeni rekoruna ulaşan AAVE, bu rekor ile birlikte analistlere göre sırasıyla 263 dolar, 294 dolar ve 350 dolar seviyelerini güçlü direnç bölgeleri haline getirdi. Aşağı yönde AAVE için 200 dolar seviyesi destek noktası olarak takip edilecek. Bir diğer yandan tıpkı AAVE gibi bir DeFi projesi olan SNX de yükselişine devam ediyor. Yazım sırasında 17,50 dolar olan SNX fiyatı için yukarı bölgede 20 dolar ve 24 dolar seviyeleri direnç bölgeleri olarak takip edilecek. Öte yandan aşağı bölgede ise SNX için 13,68 dolar seviyesi güçlü bir destek noktası olarak takip edilecek.

Yorum Yap