1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Yükselişini Sürdüren Ethereum İçin Kritik Analiz: Ethereum Direncini Aşarsa Göreceği Seviyeler Tek Tek Sıralandı!

Ethereum yükselişini yeni güne taşımayı başardı! Hem dolar, hem Bitcoin (BTC) karşısında değer kazanmayı sürdüren ETH için güncel destek ve direnç seviyeleri için önemli bir analiz paylaşıldı. Ethereum 2.0 heyecanı ile talebin arttığı altcoin’de gerçekleşen yükseliş, BTC ardından sıranın altcoin piyasasına geleceği beklentisi ile de yakından takip ediliyor. Ethereum için ise analistler gidişatın 500 dolara kadar gidebileceği konusunda hemfikir!

Yükselişini Sürdüren Ethereum İçin Kritik Analiz: Ethereum Direncini Aşarsa Göreceği Seviyeler Tek Tek Sıralandı!

Ethereum (ETH) usul usul yükselişine yükselişe devam ederken tüm dikkatler bu cepheye çevrildi! Dolar karşısında başlayan değer artışına ek olarak Bitcoin’e karşı da değer kazanan ETH, yeni direncine doğru yolculuğa çıktı. Analistler ise ETH/USD paritesi için kritik seviyeleri içeren analizlerini paylaştılar.

Ethereum Güncel Teknik Göstergeler Ne Anlatıyor?

Haberin yazıldığı saatlerde Ethereum (ETH) fiyatı 461,88 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Dolar karşısında son 24 saatte yüzde 2,80 değer kazanan ETH, BTC karşısında yüzde 2’lik değer kazanaarak ile ETH/BTC paritesinin 0,000586 seviyesine yükseldi. Analistlerin ısrarla önemine değindiği 450 dolar desteği yanında 455 dolar seviyesini de kendisine destek yapan coin, güncel fiyatı ile 100 günlük basit hareketli ortalama seviyesi üzerinde fiyatlanıyor.

İndikatörler de Ethereum için yükseliş için tam istenen desteği vermiyor görünüyor. En yakın direnci 470 dolar olarak aktarılan Ethereum’da saatlik MACD yavaş yavaş yükseliş yönünde ivme kaybederken, saatlik RSI (görece güç endeksi) 60 seviyesinin üzerinde seyrini sürdürüyor.

470 Dolar Üzeri Ralli, 500 Dolar Hedef Muhtemel!

Saatlik ETH/USD grafiklerinde 444 dolara yakın destekte yükseliş trendi yer alırken, analistlere göre ETH/USD paritesinde düğüm 470 dolar seviyesinde çözülecek! Zira 468 dolar seviyesi geçildikten sonra hedefe girecek olan 470 doların kırılması ile Ethereum hedefleri sırası ile 480 – 495 – 500 dolar seviyelerine tekabül ediyor. Tüm dikkatler Ethereum için 470 dolar direncine çevrilmişken, olası yükseliş dalgasının altcoin piyasasına etkisi de yakından takip edilecek.

Ethereum Düşer Mi?

Ethereum 2.0 güncellemesinde geri sayıma geçilen bugünlerde güçlü duruşunu koruyan ETH, koronavirüs aşısı haberine bile az bir düşüş ile tepki vererek yükseliş yönünde güven tazeledi. 460 dolardan itibaren güncel fiyatın altında çok sayıda destek noktasına sahip olan ETH için düşüş beklentileri arka planda kalıyor. Bitcoin’in kripto para piyasasını domine etmesi ardından yatırımcılar, ETH ile tetiklenecek altcoin yükselişlerine kesin gözüyle bakmaları sebebi ile Ethereum fiyatında düşüş beklentilerini göz ardı ediyorlar.

Yukarıda paylaşılan analizde değinildiği gibi 445 dolar seviyesinde olan ana trend desteği üzerinde ETH görünümü güçlenmeye devam ederken, bu seviyeye olası düzeltmeler görünümü bozmayacaktır. Olası olumsuz senaryolarda ise takip edilecek ETH destek noktaları 455 – 450 – 445 dolar olarak sıralanıyor. 445 dolar seviyesinin kırılması halinde ise fiyatın 420 dolara kadar geri çekilebileceği ise analistlerce belirtiliyor.

Yorum Yap